Providing you the best range of ball transfer tables with effective & timely delivery.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg/Feet |
| Conveyor Type | Belt |
| Speed | 120 m/min |
| Length | 40 feet |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Inclination | Horizontal |
| Belt Width | 100 mm |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India