Pioneers in the industry, we offer food handling belt conveyor from India.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Capacity | 250 kg/feet |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | Packaging |
| Height Of Conveyor | 800 mm |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 500 Kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Belt Thickness | 3 mm |
| Electricity Consumption (Kw) | 1.5 W |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India