Our range of products include fully auto l sealer machine, combo type machine - l sealer with shrink tunnel and auto l bar sealer with shrink tunnel machine.
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Sealing Area | 12 X 18 inches |
| Capacity | 50 kg |
| Seal Machine Type | Pouch Sealing Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Power | 220 W |
| Voltage | 240 V |
| Weight | 150 kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India