Our product range includes a wide range of loading unloading conveyor, truck loading conveyor and power roller conveyor.
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg per feet |
| Usage/Application | Used For Faster And More Efficient Goods In And Goods Our Processes |
| Type | Vertical Conveyors |
| Speed | 60 m/min |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 30 feet |
| Application/Usage | Warehouses |
| Phase | 3 Phase |
| Inclination | Vertical |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Material Handling Capacity | 90 kg per feet |
| Capacity | 150 Kg/Feet |
| Conveyor Type | Belt |
| Usage/Application | Used In Various Industries, Including Logistics, Warehouses, Distribution Centers |
| Speed | 120 m/min |
| Brand | V- Tech |
| Length | 30 feet |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Inclination | Horizontal |
| Belt Width | 100 mm |
| Phase | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India