Offering you a complete choice of products which include fully automatic packaging line, box stretch wrapping machine, carton taping machine, l-sealer with shrink tunnel machine, pallet wrapping machine with turn table and auto corner sealer machine.
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Horizontal Form-Fill-Seal |
| Filing Type | Cup Filler |
| Usage/Application | Used For Packaging Many Different Products Such As Food Products, Non-food Items, Meat, Fruits Etc |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 400g |
| Pouch Length | 10 Inch |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Power | 2 HP |
| Packaging Capacity | 500 Per Hour |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India