Pioneers in the industry, we offer carton box stretch wrapping machine, box wrapping machine, ring stretch wrapping machine, arm type pallet wrapping machine and mini stretch wrapping machine with pneumatic up-down from India.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 6 piece/min |
| Model Name/Number | VTPS113 |
| Power | 1 Phase |
| Voltage | 230 |
| Phase | 1 |
| Diameter | 14 Inch |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 6 piece/min |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | VTPS5050 |
| Power | 180W |
| Voltage | 230V |
| Phase | Single Phase |
| Diameter | 15 inch |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India