Manufacturer of Carton Sealing Machine. Our product range also comprises of Pneumatic Strapping Hand Tool, Battery Operated Hand Tool and Truck Loading Conveyor.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 CPM |
| Power | 220 W |
| Tape Width | 50mm |
| Voltage | 230V |
| Usage/Application | Using Pressure-sensitive Packaging Tape Applied By The Tape Heads Of The Machine |
| Material | Mild Steel |
| Speed | 20 m |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | V- Tech |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India