Our range of products include band sealing machine, heavy duty band sealing machine, semi automatic carton sealing machine, vacuum compression seal machine, auto l-bar sealer with shrink tunnel machine and top and bottom carton sealing machine.
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 pouches/hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Operational Mode | Horizontal |
| Power | 230 W |
| Material | S S/MS |
| Frequency | 40 Hz |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Seal Machine Type | Band Seal Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230V |
| Brand | V - Tech |
| Model Name/Number | VTPS2030 |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Power | 230W |
| Model Name/Number | FLP |
| Usage/Application | Carton Sealing |
| Tape Width | 3 |
| Warranty | 1 yr |
| Conveyor Speed | 20 m |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 440 V |
| Brand | V TECH |
| Product Capacity | 15 CPM |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Sealing Length | 300 mm |
| Usage/Application | Used To Vacuum And Seal Food & Non-food Products In Plastic Bags |
| Operational Mode | Horizontal |
| Model Name/Number | LF1080 |
| Capacity | 2000 pouch/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 230 W |
| Material | Mild Steel |
| Brand | V-Tech |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India