Leading Manufacturer of online weighing conveyor, modular belt conveyor system and modular conveyor from Vapi.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Conveyor Type | Roller |
| Application/Usage | Industries |
| Capacity | 100 Kg/Feet |
| Surface | Polished |
| Speed | 60 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Length | 20 feet |
| Warranty | 1 yr |
| Inclination | Horizontal |
| Power | 440 W |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg/Feet |
| Conveyor Type | Belt |
| Speed | 60 m/min |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Inclination | Horizontal, Inclined |
| Belt Width | 500 mm |
| Phase | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Kg/Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Conveyor Type | Drag |
| Operating Speed | 1 m/s |
| Speed | 60 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Length | 10 feet |
| Application/Usage | Industries |
| Belt Material | PVC |
| Brand | Customise manufacturing |
| Inclination | Vertical, Horizontal, Inclined |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vineeth Nambiar (Proprietor)
V Tech Packaging Solution
Ground Floor, Plot No. 165 B-3, II Phase, Gidc
Vapi - 396195, Valsad, Gujarat, India